Farsi  
 

اصول آمادگی برای دویدن             بدنسازی یا فیتنس! انتخاب شما کدام است؟؟             کفش ورزشی خود را چگونه انتخاب کنیم؟             کاربرد تکنولوژی در ورزش             آموزش نحوه ثبت نام و بارگذاری اطلاعات ورودیهای جدید             

   پنجشنبه 22 آذر 1397

کلام روز


امام جواد(ع):
خدمت و نعمتی كه مورد شكر و سپاس قرار نگیرد همانند خطائی است كه غیرقابل بخشش باشد


گفت و گو


مراسم جشن فارغ التحصیلی مرکز علمی کاربردی تکواندو

 آرشيو گفت و گو

گزارش


سرفصل مصوب دوره ها

 آرشيو گزارش

آمار سايت.


ورزش کنید اما زانو درد نگیرید

با گرم تر شدن هوا و افزایش ها تمایل ورزشکاران به ورزش کردن در هوای آزاد افزایش می یابد ممکن است که بدن در فصل زمستان فعالیت کمتری داشته باشد و با شروع فعالیت بیشتر احتمال آسیب دیدگی بخصوص در ناحیه مفاصلی بیشتر است باید نکات خاصی رعایت شود تا بدن آسیب نبین

چند توصیه که ورزشکاران باید به آنها توجه کنند تا احتمال آسیب دیدگی در آنها به حداقل برسد عبارتند از:


گرم کردن و سرد کردن بدن:


گرم کردن و سرد کردن بدن ابتدایی ترین اصل ورزشی است اما هنوز هم یک قانون طلایی به شمار می رود. انجام ورزش شدید به یک باره باعث می شود که به بدن فشار بیاید و بدن آسیب ببیند. قبل از شروع ورزش سه تا پنج دقیقه بدن را گرم کنید. برای مثال درجا بزنید یا بدوید. بسیاری اوقات به دلیل ضعیف بودن عضلات لگن و چهارسر به زانوها فشار می آید.


سر کردن بدن بعد از ورزش نیز بسیار مهم است. می توانید با چند دقیقه انجام حرکات کششی ریکاوری انجام دهید.


پیاده روی سریع انجام دهید: پیاده روی سریع بدن را گرم می کند و برای ورزش آماده می کند مطالعات مختلف نشان داده است که دویدن به زانوها آسیب وارد نمی کند. دویدن برای مدتی بر روی تردمیل یا در خیابان باعث می شود که بدن فعال باشد و زانوها آسیبی نبیند.


تداوم در ورزش


سعی کنید حداقل یک یا دو بار در دفتر ورزش کنید. می توانید تنها ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با شدت متوسط ورزش کنید. به تدریج می توانید میزان ورزش را افزایش دهید.


زمانی که شک دارید به پزشک مراجعه کنید:


زانودرد بسیار مهم است. در صورتی که شما درد داشته باشید بدن به شما نشان می دهد که مشکلی وجود دارد و ورزش خوب پیش نمی رود. به بدن توجه کنید و در صورت داشتن درد مفاصل به پزشک مراجعه کنید.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 3 ارديبهشت 1396 - 14:37

تعداد بازديد: 422

کد:17723-1397


 

 
  
 Free Page Rank Tool